Samouczek

Witam. Zacznę od sprawy prostej, jakiej będzie wytłumaczenie przejścia samouczka. Wiem, że może nie wszyscy z niego skorzystają, bo dla kogoś, kto zna język angielski i miał obycie z grami mmorpg nie sprawi on trudności, ale mógłby się znaleźć ktoś to nie zna i nie miał więc dla niego ten poradnik. Życzę miłego czytania ^^

Na początku Samouczka gra poprosi nas o użycie klawiszy sterujących, a są nimi WASD albo QWES. W prawym górnym rogu mamy skrócony opis questa (zielony znacznik z flagą tzw. Guide quest; niebieski znacznik z gwiazdką tzw. Main Quest) . Klawisz F służy nam do zatwierdzania opcji, na przykład, gdy podejdziemy do NPC i chcemy zacząć konwersację lub podnieść coś, co wypadło po zabiciu mobków. Podwójne wciśnięcie klawiszy WW da naszej postaci kopa czyt. przyspieszy ^^ Klawisz Esc wprowadzi nas do Systemowego menu A klawisz TAB zmieni nam target (zaznaczenie na NPC) Po wykonaniu kilku ruchów będziemy mogli przejść dalej.

Idąc dalej napotykamy podświetlonego NPC. Po rozmowie z nim dostajemy następnego Main Questa  polegającego na zapoznaniu się z dalszą mechaniką gry.  Następnym krokiem jest użycie klawisza Spacji do przeskoczenia murku stojącego nam na przeszkodzie przed schodami.

Po zejściu ze schodów NPC w nagrodę za użycie spacji da nam Bagietkę ^^ (regeneruje 400% hp podczas odpoczynku). Musimy ją użyć, aby przejść dalej w samouczku. By tego dokonać, otwieramy ekwipunek klawiszem I a następnie klikamy prawym przyciskiem myszy aby jej użyć.

Następną rzeczą do zrobienia będzie ustawienie umiejętności .

Po naciśnięciu klawisza K otworzymy drzewko umiejętności. W miarę zdobywania doświadczenia dostępne umiejętności będą się odblokowywać, ale na ten moment NPC chce od nas abyśmy wybrali sobie drugą umiejętność główną. Aby ją wybrać klikamy jej ikonkę na poziomym pasku umiejętności u góry okna (w tym wypadku żółta ikonka) wciskami Equip, a następnie znowu Equip na otwartym okienku.

Jest to umiejętność, dzięki której przełączając klawiszem ~’ będziemy mogli zmieniać między dwoma głównymi drzewkami umiejętności i tworzyć silne combo.

Następnie klikamy na zakładkę Non-Chains skill i tam gra każe nam w podobny sposób wybrać umiejętność, która nie służyć nam będzie do tworzenia combo, ale będzie równie użyteczna. Więc klikamy na Equip (w tym wypadku Equip pod Żółtą klepsydrą), a następnie wybieramy miejsce od 4 do 7 i zatwierdzamy klikając Equip. Klikamy Change/OK znajdujące się na samym dole okna i przechodzimy dalej w samouczku.

Następnym celem samouczka jest wybieranie celu . Musimy zatem wybrać sobie jednego ze stojących przed nami manekinów.

Po wybraniu manekina NPC poprosi nas o przeprowadzenie serii ciosów. Na początku użycie umiejętności pod klawiszem z numerem 1, który otwiera nam użycie tak zwanego łańcucha combo (użycie ich w odpowiedniej kolejności daje nam większe obrażenia)

Następnie musimy połączyć  użycie umiejętności  klawisza 1 z  klawiszem R .

A na koniec zostaje nam wyprowadzenie ciosów pod następującymi klawiszamy  1 —> R —> R.  Można użyć ich od razu w samouczku wtedy przyspieszymy zaliczanie questa.

Po czym NPC chce abyśmy użyli umiejętności znajdującym się w moim wypadku pod klawiszem 4 ( jeśli przypisaliście umiejętność pod innym musicie użyć jej spod tego klawisza od 4 do 7 )

Kolejno po tym pokonać tego małego czerwonego stworka i zebrać z niego tzw. Loot (drop, coś, co wypadło z niego po zabiciu) ^^ Aby to zrobić podchodzimy do zwłok i podnosimy klawiszem F

Następnie rozmawiamy z NPC, a gdy skończymy z nim rozmawiać wyskakuje na nas Boss, którego nie sposób zabić, więc to my giniemy.

Aby siebie wskrzesić klikamy na Revive Inside (w późniejszym etapie gry jest możliwość wskrzeszenia kryształami, ale początkującym odradzam, bo mogą się one przydać na przykład na zakupienie reset skill )

Rozmawiamy z NPC który prowadzi nas przez main questa. A koleją jego prośbą jest aby użyć teleportu, który znajduję się na lewo od NPC i jest podświetlony złotą aurą.

A więc to by było na tyle, jeśli chodzi o Samouczka. Mam nadzieję, że chociaż kilku z was pomógł on w zapoznaniu się z mechaniką gry. W przyszłości będziemy już lecieć z poważniejszymi poradnikami traktującymi o grze Bless Online.

Regards KELT

BlessONLINE – Polski serwis Fanowski